שמירה על פינת הישיבה בחצר מפני נזקי מזג האוויר

אנשים רבים מתגוררים בבית קרקע, בוילה או בדירת גן, עם חצר צמודה. על פי רוב, נהוג לנצל את החצר גם לשם יצירה של פינת ישיבה נאה. פינה זו, ערכה רב גם למטרות אירוח וגם למטרות של פינוק עבור בני המשפחה. חשוב, אם כן, לדעת כיצד לשמור על פינת הישיבה הזאת מפני נזקי מזג האוויר. נציג להלן מספר פתרונות שמהם ניתן לבחור.

 

פתרונות לחיפוי והצללה

פתרון ראשון ומומלץ לשמירה על פינת הישיבה בחצר מנזקי מזג האוויר ניתן למצוא בהתקנה של אביזרי חיפוי והצללה. בין האביזרים השונים ישנם כאלה שמתאימים יותר לקיץ בעוד שאחרים מתאימים יותר לעונה הגשומה. בנוסף, ישנם פתרונות שיתאימו לכל העונות, יש פתרונות קבועים ויש גם כאלה שניתנים לקיפול.

פתרונות חיפוי והצללה לפינת הישיבה בחצר כוללים:

·         סוככים – יש בנמצא סוככים גדולים וקטנים, סוככים על מנוע או בלעדיו, סוככים לשטחים קטנים מאוד ואחרים – לשטחים נרחבים הרבה יותר.

·         מפרשי צל – אלה הם פתרונות של חיפוי והצללה במידות גדולות, על פי רוב. לעיתים ניתן באמצעים כאלה להגן על שטח החצר כולה, מעבר לפינת הישיבה עצמה.

·         פרגולות – פתרון כזה, שיכול לכלול מבנה עשוי עץ או מבנים ממתכת ודמויי עץ, מתאים גם כפתרון עיצובי. את הפרגולה ניתן להתקין גם עם סגירת חורף והיא מתאימה לכל מזג אוויר ולכל טעם.

 

כיסויים איכותיים

מי שלא מתחבר לפתרונות הצללה וחיפוי כגון מפרשי צל או פרגולות, יכול לעשות שימוש בפתרונות אחרים לצורך הגנה של פינות ישיבה בחצר. פתרונות לדוגמא יכולים להיות:

·         שמשייה גדולה – ניתן למקם אותה במיקום מדויק והיא יכולה להתאים במיוחד לקיץ.

·         כיסויים איכותיים – ניתן לכסות את ריהוט הגן ואביזרים שונים באמצעות כיסויים מותאמים. כיסויים אלה יכולים להתאים במיוחד כאשר צפויה תקופה ממושכת שבה פינת הישיבה לא תהייה בשימוש.

 

פתרונות אחסון ברמה גבוהה

פתרון נוסף שיכול להתאים מאוד גם לצורך הגנה על פינת ישיבה, ריהוט גינה וכיוצא באלה הוא התקנה של מחסן איכותי. מחסן איכותי יכול לשמש לצורך אחסון של פריטים שונים, כאלה או אחרים, ויש לו יתרון נוסף. הוא יכול לסייע בפינוי הבית מחפצים שונים.

במחסן איכותי ניתן למקם כלי עבודה ורהיטים, ציוד לבר בי קיו וחומרי ניקוי, משחקים ואביזרי דישון ועוד כהנה וכהנה. התקנה של מחסן יכולה להתאים גם במקביל לשימוש בפתרונות הצללה וחיפוי, לצד פרגולה באיכות גבוהה, שמשייה וכן הלאה.